Головна » Статті про ущільнювачі » Класифікація ущільнювачів для вікон ПВХ





 

Класифікація ущільнювачів для вікон ПВХ


Сучасні вікна - це складна система комплектуючих, пов'язаних між собою. Одна неякісна деталь може стати причиною поганого функціонування або поломки вікна.

Ущільнювач - невід'ємна частина віконної системи. Від нього залежить, наприклад, щільність прилягання рухомої стулки до основі вікна.

Класифікація ущільнювачів для вікон:

I клас - ущільнювачі, що характеризуються невеликим діапазоном робочих температур від 0 до + 45С, при яких можлива експлуатація ущільнювачів без проблем. До цього класу відносять ущільнювачі з м'якого полівінілхлориду, застосовувані для масивного ущільнення воріт, а також екструдований ущільнювач в окремих віконних системах.
II клас - ущільнювачі, виготовлені на основі полівінілхлориду PVC / NRB і термопластичних каучуків ТPE S, що характеризуються досить низькою термоустойчивостью. Хоча ущільнювачі цього класу і широко застосовуються у віконних системах як зварюваних ущільнювачів, використання таких ущільнювачів виправдовує себе тільки в країнах з м'якими кліматичними умовами.
III клас - ущільнювачі з термопластичних каучуків і з традиційних видів вулканізованої гуми високої якості. Ущільнювачі цього класу знаходять застосування в більшості алюмінієвих систем світлопрозорих огороджень.
IV клас - включає ущільнювачі, виготовлені на основі ЕПДМ, кращого на сьогоднішній день з вулканізованих матеріалів. Ущільнювачі даного класу поставляються, наприклад, компанією REHAU для виготовлення вікон, дверей і фасадів. Ущільнювачі IV класу підходять для кліматичних умов з помірними і холодними зимами.
V клас - ущільнювачі високої якості на основі термопластичних вулканізаторів TPE V. Через високу вартість часто не знаходять широкого застосування у віконних системах. Однак бувають і винятки.
VI клас - силіконові ущільнювачі, що характеризуються високою, до 200С, температурою можливої ​​експлуатації. Застосовуються в віконних системах в окремих випадках.

 

Залежно від місця установки ущільнювача в пластикове вікно їх поділяють на такі типи:

ущільнювач на раму (монтується в паз на рамі вікна)
ущільнювач на стулку (монтується в паз на стулці вікна)
ущільнювач для склопакета (монтується в паз на стулці і штапик і служить для герметизації шва між склопакетом і стулкою)
універсальний (монтується як на склопакет, так і на раму зі стулкою)

 

Також ущільнювачі діляться на типи виходячи з матеріалу, з якого він був виготовлений:

етілпропіленовий каучук (EPM)
етиленпропіленовий каучук (EPDM)
термопластичний еластомер (TPE)
силіконовий каучук (VMQ) хлорпренового каучук (CR)